  • CY28354OXC-400
CY28354OXC-400
advertisement
Manufacturer No:
CY28354OXC-400
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-CY28354OXC-400
Package:
48-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CY28354OXC-400
Description:
IC BUFF 4DDR DIMM 48SSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CY28354OXC-400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    48
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    0°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    48
  • Voltage - Supply
    2.3V~2.7V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Base Part Number
    CY28354
  • Output
    HCSL
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    400MHz
  • Logic Function
    Buffer
  • Input
    Clock
  • Ratio - Input:Output
    2:12
  • PLL
    No
  • Differential - Input:Output
    No/No
  • Propagation Delay (tpd)
    6 ns
  • Main Purpose
    Memory, DDR
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.075 ns
  • Height Seated (Max)
    2.794mm
  • Width
    7.5057mm