  • CY62256LL-70SNXC
CY62256LL-70SNXC
advertisement
Manufacturer No:
CY62256LL-70SNXC
HK JDW NO:
217-CY62256LL-70SNXC
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CY62256LL-70SNXC
Description:
5V V Surface Mount MoBL® 28 Pin Memory IC MoBL® Series CY62256 256 kb kb 50mA mA 8b b
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
CY62256LL-70SNXC
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    70GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    CY62256
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Voltage
    5V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    50mA
    32KX8
  • Output Characteristics
    3-STATE
    70ns
  • Address Bus Width
    15b
  • Density
    256 kb
  • Access Time (Max)
    70 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    8b
  • Height Seated (Max)
    2.794mm