  • CY7C1370D-167BZXC
CY7C1370D-167BZXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1370D-167BZXC
HK JDW NO:
699-CY7C1370D-167BZXC
Package:
165-LBGA
Datasheet:
CY7C1370D-167BZXC
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1370D-167BZXC
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    NoBL™
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    167MHz