  • CY7C1372D-167AXI
CY7C1372D-167AXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1372D-167AXI
HK JDW NO:
699-CY7C1372D-167AXI
Package:
100-LQFP
Datasheet:
CY7C1372D-167AXI
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1372D-167AXI
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    NoBL™
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Clock Frequency
    167MHz