  • CY8C20334-12LFXI
CY8C20334-12LFXI
advertisement
Manufacturer No:
CY8C20334-12LFXI
HK JDW NO:
217-CY8C20334-12LFXI
Package:
24-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
8KB 8K x 8 FLASH M8C 8-Bit Microcontroller PSOC®1 CY8C20xxx Series CY8C20334 24 Pin 12MHz 24-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4714
Step5Bar-code shipping tag
CY8C20334-12LFXI
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    24-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    24
  • Supplier Device Package
    24-QFN-EP (4x4)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    PSOC®1 CY8C20xxx
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    12MHz
  • Base Part Number
    CY8C20334
  • Interface
    I2C, SPI
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    2.4V
  • Memory Size
    8kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    20
  • Speed
    12MHz
  • RAM Size
    512 x 8
  • Memory Type
    FLASH
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.4V~5.25V
  • Core Processor
    M8C
  • Peripherals
    LVD, POR, WDT
  • Program Memory Type
    FLASH
  • Core Size
    8-Bit
  • Program Memory Size
    8KB 8K x 8
  • Connectivity
    8b
  • Core Architecture
    M8C
  • Max Frequency
    12MHz
  • Number of Programmable I/O
    20
  • Height
    950μm
  • Length
    4.1mm
  • Width
    4.1mm