  • CYNB25-1200PT
CYNB25-1200PT
advertisement
Manufacturer No:
CYNB25-1200PT
Manufacturer:
Crydom Inc
HK JDW NO:
15918-CYNB25-1200PT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CYNB25-1200PT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Terminals
    3
  • HTS Code
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Case Connection
    ANODE
  • JEDEC-95 Code
    TO-220AB
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Repetitive Peak Off-state Voltage
    1200V
  • Repetitive Peak Reverse Voltage
    1200V
  • RMS On-state Current-Max
    25A
  • DC Gate Trigger Current-Max
    40mA