  • CZP2AFTTD450P
CZP2AFTTD450P
advertisement
Manufacturer No:
CZP2AFTTD450P
HK JDW NO:
430-CZP2AFTTD450P
Package:
0805
Datasheet:
CZP2AFTTD450P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZP2AFTTD450P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Package / Case
    0805
  • Material
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    2A
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.2XH0.9 (mm)/L0.079XB0.047XH0.035 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    45Ohm
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.03Ohm
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm