  • CZRER52C13-HF
CZRER52C13-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRER52C13-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CZRER52C13-HF
Package:
0503 (1308 Metric)
Datasheet:
CZRER52C13-HF
Description:
ZENER DIODE 25Ohm ±5% 13V 100nA @ 10V -55°C~150°C 150mW 0503 (1308 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CZRER52C13-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CZRER52C13
  • Impedance
    25Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    25Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    13V
  • Zener Voltage
    13V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0503 (1308 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Tolerance
    ±5%