  • CZRER52C8V2-HF
CZRER52C8V2-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRER52C8V2-HF
HK JDW NO:
186-CZRER52C8V2-HF
Datasheet:
CZRER52C8V2-HF
Description:
ZENER DIODE 7Ohm ±5% 8.2V 100nA @ 6V -55°C~150°C 150mW 0503 (1308 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CZRER52C8V2-HF
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Impedance
    7Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    7Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    8.2V
  • Zener Voltage
    8.2V