  • CZRF52C30
CZRF52C30
advertisement
Manufacturer No:
CZRF52C30
HK JDW NO:
186-CZRF52C30
Datasheet:
CZRF52C30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRF52C30
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CZRF52C30.
    1005 (2512 Metric)
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    GOLD
    Voltage Reference Diodes
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Technology
    ZENER
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Base Part Number
    CZRF52C30
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N2
  • Case Code (Metric)
    2512
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 23V
  • Output Current
    500mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    30V
  • Forward Voltage
    900mV
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Zener Current
    5mA