  • CZRF52C33-HF
CZRF52C33-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRF52C33-HF
HK JDW NO:
186-CZRF52C33-HF
Datasheet:
CZRF52C33-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRF52C33-HF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Base Part Number
    CZRF52C33
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 25V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    33V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    33V
  • Zener Voltage
    33V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA