  • CZRFR52C12
CZRFR52C12
advertisement
Manufacturer No:
CZRFR52C12
HK JDW NO:
186-CZRFR52C12
Datasheet:
CZRFR52C12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRFR52C12
    1005 (2512 Metric)
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
    30
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    20Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 9V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Reference Voltage
    12V
  • Zener Voltage
    12V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    5mA