  • CZRU12VB-HF
CZRU12VB-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRU12VB-HF
HK JDW NO:
186-CZRU12VB-HF
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CZRU12VB-HF
Description:
ZENER DIODE 22Ohm ±3% 12V 100nA @ 9.1V -55°C~125°C 150mW 2-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
CZRU12VB-HF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Impedance
    22Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 9.1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    22Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    12V
  • Zener Voltage
    12V