  • CZRU52C2V2-HF
CZRU52C2V2-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRU52C2V2-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CZRU52C2V2-HF
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CZRU52C2V2-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRU52C2V2-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CZRU52C2V2
  • Number of Elements
    1
  • Impedance
    100Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Reference Voltage
    2.2V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.2V
  • Zener Voltage
    2.2V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C