  • CZRUR52C15
CZRUR52C15
advertisement
Manufacturer No:
CZRUR52C15
HK JDW NO:
186-CZRUR52C15
Datasheet:
CZRUR52C15
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRUR52C15
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Number of Elements
    1
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 11V
  • Power Dissipation
    150mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    15V
  • Zener Voltage
    15V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    5mA