  • D100J20C0GH63L6R
D100J20C0GH63L6R
advertisement
Manufacturer No:
D100J20C0GH63L6R
HK JDW NO:
886-D100J20C0GH63L6R
Datasheet:
D100J20C0GH63L6R
Description:
D 10pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D100J20C0GH63L6R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    6.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm