  • D103M43Z5UL6UE5R
D103M43Z5UL6UE5R
advertisement
Manufacturer No:
D103M43Z5UL6UE5R
HK JDW NO:
886-D103M43Z5UL6UE5R
Datasheet:
D103M43Z5UL6UE5R
Description:
D 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.433Dia 11.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D103M43Z5UL6UE5R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm