  • D103Z39Y5VL6UJ5R
D103Z39Y5VL6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D103Z39Y5VL6UJ5R
HK JDW NO:
886-D103Z39Y5VL6UJ5R
Datasheet:
D103Z39Y5VL6UJ5R
Description:
D 10000pF 500V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.394Dia 10.00mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 7058
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
D103Z39Y5VL6UJ5R
    Select All
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    10mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V