  • D121G33U2JH63J5R
D121G33U2JH63J5R
advertisement
Manufacturer No:
D121G33U2JH63J5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D121G33U2JH63J5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D121G33U2JH63J5R
Description:
D 120pF 100V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D121G33U2JH63J5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Nickel
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    120pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm