  • D121G43C0GL6TJ5R
D121G43C0GL6TJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D121G43C0GL6TJ5R
HK JDW NO:
886-D121G43C0GL6TJ5R
Datasheet:
D121G43C0GL6TJ5R
Description:
D 120pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.433Dia 11.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D121G43C0GL6TJ5R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    120pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm