  • D121G47U2JL6UJ5R
D121G47U2JL6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D121G47U2JL6UJ5R
HK JDW NO:
886-D121G47U2JL6UJ5R
Datasheet:
D121G47U2JL6UJ5R
Description:
D 120pF 500V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.472Dia 12.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D121G47U2JL6UJ5R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Nickel
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    120pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm