  • D12392F20V
D12392F20V
advertisement
Manufacturer No:
D12392F20V
HK JDW NO:
668-D12392F20V
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
D12392F20V
Description:
ROMless H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series D12392 128 Pin 20MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 17073
Step5Bar-code shipping tag
D12392F20V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Published
    2004
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    D12392
  • Pin Count
    128
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SCI
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    87
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V