  • D221G43C0GH65L2R
D221G43C0GH65L2R
advertisement
Manufacturer No:
D221G43C0GH65L2R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D221G43C0GH65L2R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D221G43C0GH65L2R
Description:
D 220pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.433Dia 11.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D221G43C0GH65L2R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    D
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm