  • D221K20Y5PH63L2R
D221K20Y5PH63L2R
advertisement
Manufacturer No:
D221K20Y5PH63L2R
HK JDW NO:
886-D221K20Y5PH63L2R
Datasheet:
D221K20Y5PH63L2R
Description:
D 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D221K20Y5PH63L2R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2016
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm