  • D222K25Y5PH6TJ5
D222K25Y5PH6TJ5
advertisement
Manufacturer No:
D222K25Y5PH6TJ5
HK JDW NO:
886-D222K25Y5PH6TJ5
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
D222K25Y5PH6TJ5
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V