  • D272K25Y5PH6TL2R
D272K25Y5PH6TL2R
advertisement
Manufacturer No:
D272K25Y5PH6TL2R
HK JDW NO:
886-D272K25Y5PH6TL2R
Datasheet:
D272K25Y5PH6TL2R
Description:
D 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D272K25Y5PH6TL2R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2700pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm