  • D32G-016.368M
D32G-016.368M
advertisement
Manufacturer No:
D32G-016.368M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-D32G-016.368M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4092
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D32G-016.368M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    D32G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    16.368MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    16.368MHz
  • Max Supply Current
    2mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm