  • D330J25C0GL6VJ5R
D330J25C0GL6VJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D330J25C0GL6VJ5R
HK JDW NO:
886-D330J25C0GL6VJ5R
Datasheet:
D330J25C0GL6VJ5R
Description:
D 33pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D330J25C0GL6VJ5R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    33pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm