  • D331K20X5FL63L6R
D331K20X5FL63L6R
advertisement
Manufacturer No:
D331K20X5FL63L6R
HK JDW NO:
886-D331K20X5FL63L6R
Datasheet:
D331K20X5FL63L6R
Description:
D 330pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X5F 0.197Dia 5.00mm -55°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D331K20X5FL63L6R
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    X5F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Pitch
    6.4008mm
  • Dielectric
    X5F
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm