  • D331K20X7RH6UJ5R
D331K20X7RH6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D331K20X7RH6UJ5R
HK JDW NO:
886-D331K20X7RH6UJ5R
Datasheet:
D331K20X7RH6UJ5R
Description:
D 330pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D331K20X7RH6UJ5R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm