  • D332K33X7RH6UJ5R
D332K33X7RH6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D332K33X7RH6UJ5R
HK JDW NO:
886-D332K33X7RH6UJ5R
Datasheet:
D332K33X7RH6UJ5R
Description:
D 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D332K33X7RH6UJ5R
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm