  • D38999/24JJ19AB
D38999/24JJ19AB
advertisement
Manufacturer No:
D38999/24JJ19AB
HK JDW NO:
795-D38999/24JJ19AB
Description:
Pin, Receptacle CABLE AND PANEL 19 Positions
Step5Bar-code shipping tag
D38999/24JJ19AB
  • Weight
    39.6g
  • Body Material
    Composite
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Pin, Receptacle
  • Number of Positions
    19
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Gender
    Receptacle
  • HTS Code
  • Total Number of Contacts
    19
  • Shell Size
    J
  • Termination Type
    CRIMP
  • Plating
    Cadmium
  • Insulation Diameter
    3.6068 mm
  • Assembly Length
    33.02mm
  • Durability Rating
    500 cycles
  • Feedthrough Type
  • Panel Thickness
    3.2mm