  • D38999/26MF32PN
D38999/26MF32PN
advertisement
Manufacturer No:
D38999/26MF32PN
HK JDW NO:
61-D38999/26MF32PN
Package:
Datasheet:
D38999/26MF32PN
Description:
Plug, Male Pins Composite Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
Quantity:
In Stock : 227
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
D38999/26MF32PN
    Select All
  • Total Number of Contacts
    32
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A
  • Military Standard
    MIL-DTL-38999
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    19-32
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Contact Gender
    Male
  • Empty Shell
    NO
  • Backshell Type
    SOLID
  • Contact Style
    Pin
  • Contact Size
    20
  • Plating
    Electroless Nickel
  • Shell Size, MIL
    F
  • Contact Quantities
    32
  • Length
    31.34mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    Environment Resistant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C