  • D391K20Y5PH63L2R
D391K20Y5PH63L2R
advertisement
Manufacturer No:
D391K20Y5PH63L2R
HK JDW NO:
886-D391K20Y5PH63L2R
Datasheet:
D391K20Y5PH63L2R
Description:
D 390pF Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D391K20Y5PH63L2R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    30mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm