  • D471K20X5FH6UJ5R
D471K20X5FH6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D471K20X5FH6UJ5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D471K20X5FH6UJ5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D471K20X5FH6UJ5R
Description:
D 470pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X5F 0.197Dia 5.00mm -55°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D471K20X5FH6UJ5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    X5F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm