  • D471K25X5FL6TL6R
D471K25X5FL6TL6R
advertisement
Manufacturer No:
D471K25X5FL6TL6R
HK JDW NO:
886-D471K25X5FL6TL6R
Datasheet:
D471K25X5FL6TL6R
Description:
D 470pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X5F 0.256Dia 6.50mm -55°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D471K25X5FL6TL6R
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Pitch
    6.4008mm
  • Dielectric
    X5F
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm