  • D472K33Y5PH6VJ5R
D472K33Y5PH6VJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D472K33Y5PH6VJ5R
HK JDW NO:
886-D472K33Y5PH6VJ5R
Datasheet:
D472K33Y5PH6VJ5R
Description:
D 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.335Dia 8.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D472K33Y5PH6VJ5R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm