  • D52QD2M4IA-REEL
D52QD2M4IA-REEL
advertisement
Manufacturer No:
D52QD2M4IA-REEL
Manufacturer:
Garmin Canada Inc.
HK JDW NO:
253-D52QD2M4IA-REEL
Package:
Module
Datasheet:
D52QD2M4IA-REEL
Purchasing and Inquiry
D52QD2M4IA-REEL Overview
For RF Transceiver' mounting, it uses the Surface Mount method.This RF Transceiver module utilizes the Tape & Reel (TR) package for optimized performance.Operating at -40°C~85°C is the recommended temperature for Transceiver's operation.It is possible to supply 1.7V~3.6V volts to the RF Transceiver.RF Transceiver Modules operate at 2.4GHz Hz.
D52QD2M4IA-REEL Features
Surface Mount
Tape & Reel (TR) package
1.7V~3.6V volts
D52QD2M4IA-REEL Applications
There are a lot of Garmin Canada Inc. D52QD2M4IA-REEL RF Transceiver Modules applications.
  • Internet Radio
  • POS Terminals
  • Smart Meters
  • Industrial Controls
  • LED Lighting
  • Home and Security
  • Health care
  • Automotive
  • Low Noise Amplifier (LNA)
  • Fitness
Step5Bar-code shipping tag
D52QD2M4IA-REEL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Frequency
    2.4GHz