  • D55342E07B150AR
D55342E07B150AR
advertisement
Manufacturer No:
D55342E07B150AR
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-D55342E07B150AR
Datasheet:
Description:
Thin Film, 150Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
D55342E07B150AR
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    0.01 %
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Height
    838.2μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm