  • D6417751RBA240HVU0
D6417751RBA240HVU0
advertisement
Manufacturer No:
D6417751RBA240HVU0
HK JDW NO:
668-D6417751RBA240HVU0
Package:
256-BBGA
Description:
ROMless SH-4 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7750 Series 256 Pin 240MHz 3.3V 256-BBGA
Quantity:
In Stock : 4
Step5Bar-code shipping tag
D6417751RBA240HVU0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    256-BBGA
  • Number of Pins
    256
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SuperH® SH7750
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    256
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    240MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Interface
    EBI/EMI, SCI, UART
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    39
  • RAM Size
    48K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.4V~1.6V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Core Processor
    SH-4
  • Peripherals
    DMA, POR, WDT
  • Program Memory Type
    ROMless
  • Core Size
    32-Bit
  • Connectivity
    EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
  • Bit Size
    32
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Data Bus Width
    32b
  • Number of Timers/Counters
    5
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • Number of Programmable I/O
    40
  • Format
    FLOATING POINT
  • Integrated Cache
  • Length
    27mm
  • Height Seated (Max)
    2.6mm