  • D682K53Y5PL6UJ7R
D682K53Y5PL6UJ7R
advertisement
Manufacturer No:
D682K53Y5PL6UJ7R
HK JDW NO:
886-D682K53Y5PL6UJ7R
Datasheet:
D682K53Y5PL6UJ7R
Description:
D 6800pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.531Dia 13.50mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D682K53Y5PL6UJ7R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    5314
  • Height
    13.5mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    3.5mm