  • D682Z25Y5VH6UL2R
D682Z25Y5VH6UL2R
advertisement
Manufacturer No:
D682Z25Y5VH6UL2R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D682Z25Y5VH6UL2R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D682Z25Y5VH6UL2R
Description:
D 6800pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.256Dia 6.50mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D682Z25Y5VH6UL2R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    D
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm