  • DA10-050MP-M
DA10-050MP-M
advertisement
Manufacturer No:
DA10-050MP-M
HK JDW NO:
96-DA10-050MP-M
Package:
Datasheet:
DA10-050MP-M
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Step5Bar-code shipping tag
DA10-050MP-M
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Published
    2017
  • Series
    DA10-M (10W)
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.58W x 2.06 H 60.0mmx40.2mmx52.2mm
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Power
    10W
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.5mm