  • DA18-120MP-M
DA18-120MP-M
advertisement
Manufacturer No:
DA18-120MP-M
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-DA18-120MP-M
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DA18-120MP-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.25lb 113.4g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    DA18-M (18W)
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.10W x 2.06 H 60.0mmx28.0mmx52.2mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    18W
  • Power Rating
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.5A
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm