  • DAR72405SU
DAR72405SU
advertisement
Manufacturer No:
DAR72405SU
Manufacturer:
Cynergy 3
HK JDW NO:
202-DAR72405SU
Package:
Datasheet:
DAR72405SU
Description:
RELAY REED SPST-NO 5KV 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DAR72405SU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Rhodium (Rh)
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Coil Resistance
    780Ohm
  • Operate Time
    3ms
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    1000VAC 1000VDC -Max
  • Coil Current
    30.8mA
  • Release Time
    2ms
  • Must Operate Voltage
    20VDC
  • Contact Rating (Current)
    3A
  • Must Release Voltage
    4VDC