  • DASUTCC5004310
DASUTCC5004310
advertisement
Manufacturer No:
DASUTCC5004310
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-DASUTCC5004310
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DASUTCC5004310
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    Clarity™
  • Feature
    Cable - 500mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4.3/10 - Female
  • Applications
    2G, 3G, 4G, LTE, Wi-Fi
  • Power - Max
    40W
  • Gain
    4dBi, 6dBi
  • Frequency Range
    608MHz~960MHz 1.695GHz~2.2GHz 2.3GHz~2.7GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    3
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    784MHz 1.947GHz 2.5GHz
  • Height (Max)
    0.331 8.40mm