  • DBTC-12-4-75+
DBTC-12-4-75+
advertisement
Manufacturer No:
DBTC-12-4-75+
Manufacturer:
Mini-Circuits
HK JDW NO:
4071-DBTC-12-4-75+
Package:
5-SMD Module
Datasheet:
Description:
RF DIR COUPLER 5MHZ-1.2GHZ 5SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DBTC-12-4-75+
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power - Max
    1W
  • Insertion Loss
  • Isolation
  • Return Loss
    26.61dB
  • Coupler Type
    Standard
  • Coupling Factor
    12 ± 0.5dB
  • Package / Case
    5-SMD Module
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Mini-Circuits
  • Series
  • Applications
    CATV
  • Frequency
    5MHz ~ 1.2GHz
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A