  • DC-ANT-24DP-25
DC-ANT-24DP-25
advertisement
Manufacturer No:
DC-ANT-24DP-25
Manufacturer:
Digi
HK JDW NO:
249-DC-ANT-24DP-25
Package:
Datasheet:
DC-ANT-24DP-25
Description:
1 Bands Whip, Tilt UHF 2GHz~3GHz Connector Mount RP-SMA Male 1.8dBi Bulk 3.500 88.90mm Wi-Fi
Step5Bar-code shipping tag
DC-ANT-24DP-25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Wi-Fi
  • Frequency
    2.4GHz
  • Gain
    1.8dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Diameter
    9.1mm
  • Length
    108mm
  • Width
    10mm
  • Height (Max)
    3.500 88.90mm