  • DC0040/09-PC99AL-0.1
DC0040/09-PC99AL-0.1
advertisement
Manufacturer No:
DC0040/09-PC99AL-0.1
HK JDW NO:
788-DC0040/09-PC99AL-0.1
Package:
Description:
THERM PAD 139.7MMX94MM GRAY
Step5Bar-code shipping tag
DC0040/09-PC99AL-0.1
  • Material
    Phase Change Compound
  • Series
    PC99AL
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Gray
  • Usage
    SCR, Darlington Module
  • Shelf Life
    24 Months
  • Backing, Carrier
    Aluminum
  • Outline
    139.70mm x 94.00mm
  • Thermal Conductivity
    1.5W/m-K
  • Thickness
    0.0039 0.100mm