  • DC0041/02-PC99AL-0.1
DC0041/02-PC99AL-0.1
advertisement
Manufacturer No:
DC0041/02-PC99AL-0.1
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-DC0041/02-PC99AL-0.1
Package:
Description:
THERM PAD 27.4MMX27MM GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DC0041/02-PC99AL-0.1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Phase Change Compound
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    PC99AL
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Die-Cut Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Backing, Carrier
    Aluminum
  • Outline
    27.40mm x 27.00mm
  • Thermal Conductivity
    1.5 W/m-K
  • Thickness
    0.0039 0.100mm